Ulrik gleder seg til møtet med gamleklubben og storebror: – Det er alltid en fin fight

Onsdag kveld er det duket for toppoppgjør på Romssa Arena når LSK møter Tromsø. Ulrik Yttergård Jenssen gleder seg til møtet med gamleklubben.

Annonse:

– Alltid artig å komme til Tromsø, så får prøve å vinne den her gangen og ta med tre poeng hjem, sier forsvarsspilleren som aldri før har vunnet mot Tromsø i Tromsø. 

Tirsdag reiste Yttergård Jenssen og resten av laget nordover etter at de siste forberedelsene på feltet var gjort. 

– Det var en fin økt. Intensivt og bra, og det er fart i beina på gutta. Folk virker klare, sier han. 

Møter broren

På motsatt halvdel onsdag kveld står Ulriks storebror, Ruben Yttergård Jenssen, som kaptein for Tromsø. 

– Det er jo spesielt. Han er jo en jævel å spille mot. Alltid, uansett om det er fotball eller kortspill, så er han en kverulant. Alltid Tromsø sin ball, uansett. Men det er artig, en fin fight, smiler han. 

Hele intervjuet med Ulrik Yttergård Jenssen kan du se her: 

Godta informasjonskapsler for å se video

– Trives veldig godt

På spørsmål om hva vi kan forvente av LSK i Tromsø svarer Yttergård Jenssen: 

– Vi må opp dit å spille vårt spill og prøve å ha ballen. Også må vi forvente at Tromsø kommer til å ha ballen litt, de er gode på hjemmebane. Vi må bare være tålmodige i forsvar også, ta vare på ballen og være skarpe offensivt. 

– For din egen del da, hvordan er livet i Lillestrøm?

– Veldig fint. Det er en herlig gjeng og en fantastisk klubb.Så vi trives veldig godt her i Lillestrøm, både jeg og familien, så det er veldig bra. 

DEBUT FRA START: Ulrik Yttergård Jenssen fikk sin startdebut for LSK 2. påskedag da vi tok med oss tre sterke poeng hjem til Åråsen. 
DEBUT FRA START: Ulrik Yttergård Jenssen fikk sin startdebut for LSK 2. påskedag da vi tok med oss tre sterke poeng hjem til Åråsen. 
Annonse fra Eliteserien: