LSK og Furaha enige om å avslutte kontrakten

El Schaddai Furaha (19) hadde sin siste dag i LSK torsdag, hvor han takket for seg.

Annonse:

Furaha signerte en akademi-kontrakt inn mot 2024-sesongen, før han ble flyttet permanent opp i A-stallen sommeren samme år. Høsten 2024 var han utlånt til Raufoss i OBOS-ligaen, mens fjoråret ble tilbrakt i Ull/Kisa.

Han hadde opprinnelig en kontrakt med LSK frem til sommeren 2027.

– Etter en lengre dialog med Elscha og hans støttespillere har vi landet på løsningen om å avslutte samarbeidet. Veien i LSK har etter hvert blitt ganske lang, så vi tror det er riktig for gutten å restarte i et nytt miljø, sier sportssjef Espen Olsen.

El Schaddai Furaha har til sammen sju innhopp for LSKs A-lag i Eliteserien fra 2023 og 2024, samt noen cupkamper.

– Dette ble det riktige for meg nå, men jeg skal følge med klubben videre. Jeg har lyst til å si takk for tiden her til lagkamerater, trenere og supportere, sier Furaha.

Vi ønsker angriperen lykke til videre i karrieren!

Annonse fra Eliteserien: