LSK deltok på Nasjonalt elitetiltak for J16
18. - 19. april arrangerte TFK (Toppfotball Kvinner) og Norges Fotballforbund for aller første gang et nasjonalt elitetiltak for J16. Damelaget
Har var alle toppserieklubbene samlet på Hønefoss for å få best mulig matching.
LSK Kvinner var kvalifisert til å være med, men siden de ikke har J16 lag, så gå de plassen videre til LSK, som en del av samarbeidsavtalen til klubbene.
Dette er et kamptiltak som gjør at jentene får møte noen av de beste spillerne i landet og får dermed gode referanser å ta med seg videre i sin utvikling.
LSK-jentene som var ledet av Samuel Kronberg, Stian Bendheim, Sander Henriksen og Amanda Karlsen, leverte gode prestasjoner og resultater. De spilte 4 kamper, som resulterte i to seiere og to uavgjorte kamper, noe som gjorde at LSK endte på 5. plass i turneringen.
Kampene som ble spilt:
- Fyllingsdalen 1-1 LSK
- LSK 1-1 RBK
- Røa 0-1 LSK
- LSK 2-1 Tromsø