Kampdagsinformasjon før søndagens oppgjør mot Bodø/Glimt på Åråsen
Skal du på Åråsen på søndag? Her får du nyttig informasjon inn mot søndagen!
Søndag 26. april kl. 19:15 kommer Bodø/Glimt til Åråsen til det som blir en veldig spennende kamp. Vi gleder oss til å ta dere imot!
Billetter og innslipp
Billettene selges unna, så dersom du har tenkt deg på kamp, så bør du sikre deg billett her!
For dere som ønsker å kjøpe billett fysisk, åpner billettluka i «Buen» 2 timer før kamp, altså kl. 17:15.
Det er mange som har tenkt seg på søndagens kamp, noe vi setter stor pris på, men dette kan gi utfordringer ved innslipp. Dørene åpner 1 time og 15 minutter før kamp, det vil si kl. 18:00. For at innslippet skal fungere best mulig, anbefaler vi dere å komme tidlig. Tusen takk på forhånd!
Kiosk
Vi erkjenner at ting ikke gikk helt som det skulle i kioskene våre under kampen mot Start. Etter en grundig evaluering har vi iverksatt flere tiltak til kampen mot Bodø/Glimt, noe som forhåpentligvis vil gjøre opplevelsen mye bedre på Åråsen fremover.
Kioskansvarlig Eline Rødahl Olsen forteller om flere tiltak som er gjort inn mot denne kampen:
– Vi har sett på ulike tiltak som skal gjøre at ting går bedre fremover. Utformingen av noen av kioskene på Åråsen gjør det noe utfordrende, men vi mener at vi har funnet gode løsninger. Vi åpner flere utsalgspunkt, inkludert selvbetjeningsløsninger, for å lette trykket, forteller Eline, før hun legger til:
– I tillegg har vi sørget for at det er nok varer i kioskene, og mange flere frivillige i sving. Vi har laget nye- og bedre rutiner, og ryddet i hele strukturen. KFL-feltet får nå: Kanari-vogna, Kanari-teltet, Kanari-grill og en selvbetjent kaffe/vaffel-stasjon. I fjor lanserte vi betalingsløsning med Fygi, hvor man kan betale på mobilen før man kommer frem til disken - og denne ønsker vi at alle skal bruke. Vi har stor tro på at dette vil bli føre til bedre kampopplevelse i kampene som kommer, sier Eline.
Her ser du hvordan selvbetalingsløsningen Fygi fungerer:
Ha en strålende helg – så sees vi på Åråsen på søndag!