Brukbart fornøyd med 3. divisjonsåpningen
Lillestrøm 2 står med seks poeng etter fire kamper i 3. divisjon. Akademiet
Etter tapene mot Skjervøy (0-1) og Kongsvinger 2 (1-3) innledningsvis, har Lillestrøm 2 slått Skjetten (3-1) og Bossekop (6-1) i de to siste kampene.
- Kampen mot Skjervøy var vi ikke fornøyd med, men i de tre siste har prestasjonene vært brukbare, selv om vi også tapte mot Kongsvinger. To trepoengere på rad smaker selvsagt godt og viser også at guttene tilpasser seg nivået vi spiller på, sier LSKs juniortrener Rune Haavelmoen.
Årets 3. divisjonsavdeling innebærer er rekke turer nordover og disse kampene spilles i helgene. Derfor blir det stort sett G19-laget som holder kampene, uten så mange A-spillere involvert.
- Det er veldig fin læring, også med tanke på at man skal mestre logistikken rundt det å reise i forkant av kampen. Bortekamper i Nord-Norge er tøft, men forrige helg hadde vi en veldig fin tur og tok en sterk seier, forteller Haavelmoen i etterkant av 6-1-seieren mot Bossekop.
En av A-spillerne som har bidratt er Angelos Chaminta (bildet). Han scoret to ganger forrige helg og står med fire scoringer så langt.
Lillestrøm 2 møter Finnsnes hjemme i LSK-hallen søndag. Kampstart er 16.30 og altså to timer etter A-lagets Eliteserie-kamp mot Sarpsborg 08.